Ako prebiehajú konzultácie a čo tu vyriešim?
Výchova
2023-06-15 13:42:47

Ako prebiehajú konzultácie a čo tu vyriešim?

Snažiť sa naskočiť na vlnu rešpektujúcej výchovy nemusí byť jednoduché. Všade samé príklady čo robiť, čo nerobiť, čo hovoriť a čo nie. Človek sa v tom stráca, má pocit, že si ich nevie zapamätať a vytiahnuť v tú správnu chvíľu.

 

To nie je problém len u jednotlivcov, ale u všetkých z nás. Chápeme teóriu, vieme čo a ako by sme chceli spraviť a zrazu vhupneme to stresovej situácie a skĺzneme do starých vzorcov, zvýšime hlas alebo sa dožadujeme odpovede.

 

Dokonalý prístup neexistuje. Existuje len prístup, ktorý je vám prirodzený a na ktorom sa oplatí pracovať, prípadne ho nájsť. Je to jedna z oblastí, ktorým sa na konzultáciách venujeme. Pochopiť sám seba, svoje dieťa a to čomu čelíme.

 

Naučíme sa vhodne reagovať, precvičíme si formulácie na problémové situácie, ktoré neviete uchopiť a skúsime nájsť odpovede na správanie detí.

 

"Na moje dieťa hranice, ani vysvetľovanie nefunguje", "Prípadne tento prístup sa dá aplikovať len keď máte jedno dieťa."

 

Aj týchto tém sa často dotýkame na konzultáciách. Pracujeme s očakávaniami rodičov, hľadáme spôsoby vhodné pre vás a vašu situáciu tak, aby boli uplatniteľné v každodennom živote. Dávame vám tak do rúk nástroje, ktoré vyťahujete v kritických situáciách.

 

Nastavujeme očakávania rodičov primerané veku dieťaťa. Nie všetko, čo dieťa raz spraví, je od neho možné opakovane očakávať. Je aj na nás, aby sme pracovali s vlastnou trpezlivosťou a disciplínou (to je už téme na koučing, kde ideme do hĺbky vašich možností).

 

Ako fungujeme?

 

Vždy sa snažíme vyhovieť konkrétnej potrebe rodičov aj nerodičov, ktorí na sebe chcú pracovať. Niekto prichádza s potrebou prediskutovať viacero tém o výchove, tém, ktoré ich práve ťažia v každodennom živote s deťmi.

 

Niekto sa chce naučiť efektívne komunikovať, zadávať hranice deťom alebo aj tie svoje voči okoliu. Niekto potrebuje rýchlu odpoveď na situáciu, ktorá sa mu každý deň opakuje, má pocit, že už skúsil všetko a stále nič.

 

Univerzálny návod na problémy, s ktorými zápasíte vo výchove neexistuje. Každé dieťa je iné, každý rodič aj domácnosť sú iné. Každý čelíme okolnostiam, ktoré nám vstupujú do životov. To všetko je potrebné zvážiť a spolu nájsť odpovede, vhodné pre vás. Preto staviame na faktoch a nie dohadoch.

 

Čo sú vlastne konzultácie a ako prebiehajú?

 

Najprv si spolu dohodneme termín. Zadefinujeme si váš problém a cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Porozprávame sa o situáciach, ktoré zažívate a s ktorými si neviete rady. Prepájame teóriu, ktorú poznáte s praxou a reálnymi príkladmi tak, aby ste vedeli svoje poznatky prakticky využiť.

 

Na týchto príkladoch si zadefinujeme, čo je pre vás vhodné a možné, aby ste z hodiny odchádzali vyzbrojení sebavedomím a vedomosťami, ktoré môžete ihneď začať aplikovať a cítiť sa tak v rodičovstve komfortne.

 

Ak Vás to zaujalo, našli ste sa v týchto riadkoch, stačí zadať objednávku a my sa Vám ozveme s možným termínom.

Konzultácie

Coaching

O nás

Blog